Vuosikokous 2014

Yhdistyksen vuosikokous 21-23.2.2014

Yhdistyksen vuosikokous pidettiin tällä kertaa Rovaniemen eteläpuolella Parpalandia-nimisellä tilalla. Paikka oli rauhallinen ja sopi erinomaisesti sekä ohjaajille että heidän koirilleen. Paikalla kävikin (poisjäämisistä huolimatta) toista kymmentä osallistujaa ja saman verran koiruuksia. Kokous pidettiin lauantaina ja asialistalla olivat perinteiset viime vuoden toimintakatsaus sekä tulevan vuoden suunnitelmat. Yhdistyksen puheenjohtajaksi valittiin Marko Stålnacke. Yhdistyksen vuoden koiraksi valittiin KVA Hirvasvuopion Eva, omistaja/kasvattaja Vilho Korteniemi. Vuoden nuoreksi koiraksi valittiin Moundhill’s Indica, omistajinaan Ville Leskinen ja Jenni Laakso.

Seuraavana tapahtumana ovatkin talvikokeet Karigasniemellä 29-30.3.

 


Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *