Kiertopalkinnot

VUODEN KOIRA
2017 pn Riekkokirhveen Hertha om. Marko Stålnacke
2016 esu Myrheden's K-Velho om. I.Korhonen
2015 gsn Loukasahon Cheribella Charna om. K.Vuolteenaho
2014 isn "US" Lara om. M.Hakuli
2013 pn Hirvasvuopion Eva om. V.Korteniemi
2012 esu Myrheden's K-Velho om. I.Korhonen
2011 pn Hirvasvuopion Cajo om. J.Holma
2010 esu Östkysten's Markong om. A.Jaatinen
2009 isn "US" Lara om. M.Hakuli
2008 pn Inka vom Leinetal om. V.Korteniemi
2007 esu Östkysten's Markong om. A.Jaatinen
2006 esu Östkysten's Markong om. A.Jaatinen
2005 gsu Åens Goliath om. Mika Maliniemi
2004 esu Toppmyra's Peikko om. I.Korhonen
2003 esu Tony om. A.Jaatinen
2002 esu Toppmyra's Peikko om. I.Korhonen
2001 isu Wingbeat Bailey om. M.Hakuli
2000 esu Tony om. A.Jaatinen
1999 esn Ruskatunturin Tuike om. K.Valtonen
1998 esn Ruskatunturin Marple om. K.Valtonen
1997 isu Wingbeat Bailey om. M.Hakuli
1996 esn Ruskatunturin Tuike om. K.Valtonen
1995 gsu Q-Bic's Albert om. M. Maliniemi

VUODEN NUORI KOIRA
2017 gsn Troldmarkens Kriemhild Kira om. Virpi Vuolteenaho
2016 pn Riekkokirhveen Hertha om. Marko Stålnacke
2015 esu Ailigaslammen Buolas om. Kata Roiha & Jame Helander
2014 esn Heegård's Hilla om. Janne Koskela
2013 pn Moundhill's Indica om. Ville Leskinen
2012 gsu Markkalehdon Alfred om. Ari-Matti Joki
2011 pn Björklund's C/R Roxy om. Vilho Korteniemi
2010 isn Onnenqn Aliina om. Seppo Urpilainen

KEVÄTKOKEIDEN PARAS KOIRA AVO-luokka (Kemijoki Oy:n lahjoittama palkinto)
2017 pn Riekkokirhveen Hertha om. Marko Stålnacke
2016 pn Av Rabbelugn Unik om. Ari Jalonen
2015 isn Taigalinnun Saga om. Ahti Putaala
2014 gsn Puronperän Unelma om. Pasi Kovanen
2012 isn Kaidanpaljakan Salla om. Markus Kallio
2009 esu North Walkers Sirius om. Jame Helander
2008 isu Håkoya's C-Spitfire om. Harri Huhtala
2006 gsn Opendora's Fiona om. Markku Parviainen
2005 gsu Åens Goliath om. Mika Maliniemi
2004 isu Douedal's Kenny om. Tero Savolainen
2003 esu Toppmyra's Peikko om. Ilkka Korhonen
2002 isu "US" Patrice om. Markku Hakuli
2001 isu "US" Patrice om. Markku Hakuli
2000 esu Tiitus om. Jyrki Kangas
1999 isn Douedal's Heili om. Harri Lehtonen
1998 esu Timi om. Ari Jaatinen
1997 isn Ballynawn Deluxe om. Marko Haataja
1996 gsn Penselfjeren's Operette om. Markku Parviainen
1995 gsu Q-BIC's Albert om. Mika Maliniemi
1994 esn Ruskatunturin Monnet om. Kari Valtonen

METSÄKOKEIDEN (KAME) PARAS KOIRA - HOPEA RIEKKO
2017 Högtindens Mosku om. Juha Tuura
2016 Högtindens Mosku om. Juha Tuura
2015 Högtindens Mosku om. Juha Tuura
2014 Kaidanpaljakan Namu om. Matti Santti

TALVIKOKEEN (KATU) PARAS VOI-LUOKAN KOIRA - TUNTURILAUTANEN
(Ilkka Korhosen lahjoittama palkinto)
2017 gsn Lokasahon Cheribella Charna om. Keijo Vuolteenaho
2016 Ei jaettu
2015 gsn Opendora's Julianne om. Markku Parviainen
2014 Ei jaettu
2013 Ei jaettu
2012 pu Onassis av Rabbelung om. Ari Jalonen
2011 Ei jaettu
2010 Ei jaettu
2009 Ei jaettu
2008 pu Tasangon Dan om. Keijo Uusimäki
2007 isn "US" Calamity Jane om. Markku Hakuli
2006 esu Topmyra's Peikko om. Ilkka Korhonen
2005 isu Douedal's Irwin om. Harri Huhtala
2004 isu Douedal's Irwin om. Harri Huhtala
2003 isn Douedal's Heili om. Harri Lehtonen
2002 Ei jaettu
2001 isu Wingbeat Bailey om. Markku Hakuli
2000 esu Tony om. Ari Jaatinen
1999 esu Myrheden's Di Zenta om. Lars Tano

SYYSKOKEEN (KATU) PARAS KOIRA - OLGAN POINTTERI PYSTI
(Matti Kärhän lahjoittama palkinto)
2017 esn Fornjot's Menja om. Kari Juntunen
2016 isu Finby Hunter om. Kari Tuikkala
2015 pn Mondhill's Indica om. Jenni Laakso & Ville Leskinen
2014 esu North Walkers Sheriff om. Jame Helander
2013 pn Björklund's C/R Roxy om. Marko Stålnacke
2012 esn North Walkers Seita om. Janne Koskela
2011 isu "US" Hessu Merja & Ari Vainio
2007 esu P.O Setter's Born To Hunt om. Jame Helander
2006 esn FIN MVA Wanahan Pekan Hiili om. Tapani Korhonen
2005 isu FIN & N KVA Douedal's Irwin o. Harri Huhtala
2004 gsu Åens Goliath om. Mika Maliniemi
2003 esu FIN & S MVA Tunturikurun Silver Blue om. Jani Leinonen
2002 esu Toppmyra's Peikko om. Ilkka Korhonen
2001 isu Fowlers Maclessfield om. Timo Salmia
2000 esu Tilhkku om. Oula Niittyvuopio
1999 esu Tony om. Ari Jaatinen

TALVIKOKEEN (KATU) PARAS NUO-LUOKAN KOIRA - LAPIN KULTA KELLO
(Muotkan Ruoktun / Hans Niittyvuopion lahjoittama palkinto)
2017 gsn Mehtäpöyröön Amanda om. Jaakko ja Topi Seppänen & Nuutti Rand
2016 isu Ailigaslammen Capu om. Juha Tikkunen
2015 gsn Loukasahon Cheribella Charna om. Keijo Vuolteenaho
2014 gsu Högtinden`s Mosku, om. Juha Tuura
2013 Ei jaettu
2012 isn Kaidanpaljakan Namu, om. Matti Santti

FAIR PLAY - PALKINTO (Juha Tuuran lahjoittama palkinto)
2018 Janne Koskela
2017 Petri Törrönen
2016 Minna Ruikka
2015 Anna Kurkela
2014 Marko Stålnacke

VILLEN PYSTI (Vilho Korteniemen lahjoittama palkinto)
2018 Ari Jaatinen
2017 Myrheden's K-Velho ja Ilkka Korhonen